Nowy typ zajęć w Muzeum Narodowym we Wrocławiu wraz z Oddziałami! Od września 2024 zapraszamy Domy Seniora, Domy Opieki, Dzienne Domy Pomocy Społecznej, Centra Zdrowia Psychicznego, jak również wszystkie inne ośrodki działające na rzecz osób w kryzysie psychicznym lub osób z chorobami otępiennymi na spotkania ze sztuką i historią.
Edukatorzy MNWr przeszli specjalistyczne szkolenie przeprowadzone przez Fundację Wyspy Pamięci i stworzyli ścieżki tematyczne na wystawach stałych, które są dostosowane do potrzeb grup z wyżej wymienionych ośrodków.
Fot. M. Lorek
Wspólnie będziemy zasiadać przed wybranymi dziełami z wystawy stałej i rozmawiać o naszych wrażeniach, upodobaniach, o nas samych – mówi dr Agata Iżykowska-Uszczyk, koordynatorka ds. dostępności MNWr.
Będziemy pracować z dziełami sztuki autorstwa Witkacego, Chwistka czy Gepperta w Pawilonie Czterech Kopuł, a w Muzeum Etnograficznym do rozmowy inspirować nas będą: izba dolnośląska, ule figuralne i stroje ludowe.
W Gmachu Głównym MNWr zaprosimy uczestników na wystawy stałe „Sztuka polska XVII–XIX w. i „Cudo-Twórcy”; w Muzeum „Panorama Racławicka” będziemy podejmować tematy związane z obrazem „Bitwa pod Racławicami”, jego historią i siłą oddziaływania.
Spotkania trwać będą do 2 godzin, termin można ustalić, kontaktując się z Działami Edukacji:
— Muzeum Narodowe we Wrocławiu i Muzeum „Panorama Racławicka”: edukacja@mnwr.pl lub tel. 71 372 51 48
— Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej: edukacja.pawilon@mnwr.pl lub tel. 71 712 71 81
— Muzeum Etnograficzne: edukacja@muzeumetnograficzne.pl lub tel. 71 344 33 13
Ceny biletów: MNWr, P4K, ME — 3 zł od uczestnika, Muzeum „Panorama Racławicka” — 10 zł od uczestnika
(opiekunowie i asystenci nie płacą)