Wielka retrospektywa Marii Pinińskiej-Bereś, jednej z najwybitniejszych postaci polskiej sztuki XX wieku, wystawa artystki współczesnej Bożenny Biskupskiej, ekspozycja kimon Joanny Hawrot, uznanej polskiej projektantki i kostiumografki, oraz pierwsza publiczna prezentacja gobelinów, fotografii i rysunków artysty samouka, wieloletniego pacjenta Szpitala dla Psychicznie i Nerwowo Chorych w Branicach Mariana Henela – to wystawy, które obejrzeć będzie można w tym roku w Muzeum Narodowym i Oddziałach.
Na konferencji prasowej zorganizowanej w gościnnych progach hotelu The Bridge Wroclaw – MGallery podsumowany został rok 2023 oraz zaprezentowany plan wystaw na 2024.
Fot. A. Podstawka
W styczniu w Gmachu Głównym prezentowany będzie cykl „Wojna” Artura Grottgera. W lutym zwiedzający obejrzą też m.in. denary wiązane z Bolesławem Śmiałym i Bolesławem Krzywoustym, półgrosze władców z dynastii Jagiellonów i inne polskie monety.
Wiosną będzie się można również dowiedzieć, jak sztukę dawną odbierają młodzi wrocławianie i wrocławianki – na ekspozycji pojawią się m.in. obrazy Olgi Boznańskiej, Aleksandra Gierymskiego czy Marii Niedzielskiej. Kolejna wystawa to prezentacja prac Marka Oberländera, które przekazała w darze jego żona Halina Pfeffer-Oberländer.
Jesienią Skarb Średzki pojawi się w nowej odsłonie – tym razem ukazany przez pryzmat legend i mitów związanych z jego odkryciem. Pod koniec roku będzie też można obejrzeć porcelanowe figurki wytwarzane w polskich fabrykach porcelany od lat 50. do 70. XX w. oraz zabytkowe meble i sprzęty z czasów historyzmu. Zapraszamy do zapoznania się z programem wystaw ↡
■ Zapowiedzi wystaw ➸
■ Aktualności i fotorelacje ➸