Oferta dla szkół i przedszkoli w Panoramie Racławickiej

Lekcje muzealne

Lekcja muzealna w Panoramie Racławickiej trwa 45 minut. Obejmuje wstęp przeprowadzany w Małej Rotundzie (ok. 15 minut) i omówienie Panoramy na platformie widokowej (ok. 30 minut).
Lekcje prowadzi historyk sztuki i plastyk, mgr Izabela Trembałowicz-Chęć.

Specyfika takiego sposobu zwiedzania Panoramy Racławickiej polega na możliwości dopasowywania sposobu przekazywania wiedzy do wieku odbiorcy oraz na niekonwencjonalnym połączeniu wiedzy historycznej (okres rozbiorów Polski, Powstanie Kościuszkowskie) z wiadomościami dotyczącymi powstawania wielkoformatowego malowidła panoramowego i jego znaczenia dla kultury masowej.

Wizyta w Panoramie może stanowić oryginalne uzupełnienie lekcji historii, języka polskiego, plastyki, wiedzy o kulturze czy ścieżek edukacyjnych (np. edukacja regionalna, wychowanie patriotyczne).

Zachętą do skorzystania z tej oferty jest atrakcyjna cena. Każdy uczestnik lekcji płaci za bilet 10 PLN.

Lekcje należy zarezerwować co najmniej z tygodniowym wyprzedzeniem przed planowaną wizytą, dzwoniąc do Działu Akwizycji Panoramy Racławickiej (tel. 71 344 23 44).

Zapraszamy również słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Grupa może liczyć najwyżej 30 osób.

Obowiązuje rezerwacja telefoniczna: 71 344 23 44 lub 71 344 16 61 wew. 113; 114; 116.


Zwiedzanie ze szminką w torebce

Panorama Racławicka zaprasza Panie w dniu ich święta, 8 marca, na specjalny seans o godz. 12.15. Podczas tego niecodziennego zwiedzania Izabela Trembałowicz-Chęć przybliży ciekawostki związane z powstawaniem Panoramy Racławickiej, opowie o przygotowaniach, technice malowania i trudnościach z jakimi borykali się twórcy dzieła. Zwiedzający dowiedzą się też więcej o samych artystach, poznają anegdoty związane z ich życiem i współpracą przy malowaniu Panoramy Racławickiej.

Wstęp: 20 zł

Obowiązuje rezerwacja telefoniczna: 71 344 23 44 lub 71 344 16 61 wew. 113, 113, 116.


Zwiedzanie z lekkim zawrotem głowy

Dzieci w wieku 6–12 lat zapraszamy na zwiedzanie Panoramy Racławickiej wraz z rodzicami podczas specjalnie dla nich przygotowanych zajęć niedzielnych.

Po krótkim wstępie przeprowadzonym w Małej Rotundzie obejrzymy razem ogromne malowidło Panoramy Racławickiej. Nie będzie to zwykłe zwiedzanie, ale prawdziwa przygoda. Oprócz wysłuchania opowieści o powstawaniu wielkiego obrazu panoramowego i dokładnego obejrzenia Panoramy Racławickiej, drużyny rozwiążą zadania, które ukryte są w oznaczonych kopertach. Na koniec odbędzie się zabawa plastyczna pt. „Szukamy następców mistrzów” i będzie można stworzyć własną wersję Panoramy.

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, zajęcia potrwają ok. 1 godziny.
Wstęp na zajęcia: 15 złotych od osoby

Obowiązuje rezerwacja telefoniczna: 71 344 23 44 lub 71 344 16 61 wew. 113; 114; 116

print