Aktualności edukacyjne

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Muzeum Narodowe we Wrocławiu ma przyjemność zaprosić uczniów wraz z nauczycielami do zapoznania się z wyjątkowymi dziełami upamiętniającymi wydarzenia ważne dla naszego kraju oraz stanowiące część jego kultury i bezcennej spuścizny artystycznej ➸


Zapraszamy uczniów szkół podstawowych z Dolnego Śląska do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Oblicza Niepodległej. Ożyw historię zaklętą w obrazie. Inspiracje dziełami o tematyce patriotycznej w kolekcji Muzeum Narodowego we Wrocławiu”. Więcej szczegółów tutaj ➸


Informator styczeń–luty 2019

Zapraszamy do zapoznania się
z wydarzeniami edukacyjnymi zaplanowanymi
na styczeń i luty 2019 ➸


Informator listopad–grudzień 2018

Zapraszamy do zapoznania się
z wydarzeniami edukacyjnymi zaplanowanymi
na listopad i grudzień 2018 ➸


Oferta edukacyjna dla dzieci i dorosłych
wrzesień 2018 – styczeń 2019

Zapraszamy do zapoznania się z tematami zajęć przygotowanych przez Dział Oświatowy Muzeum Narodowego we Wrocławiu wraz z oddziałami.

Zajęcia dla dzieci ➸

Zajęcia dla dorosłych ➸


Informacja dla Nauczycieli i Dyrektorów szkół

W związku z przyznaniem przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego puli osiemdziesięciu lekcji muzealnych na rok 2018 refundowanych przez Ministerstwo w ramach programu Kultura Dostępna, informujemy o możliwości skorzystania z tego programu przez grupy zorganizowane, szczególnie te, dla których ograniczenia finansowe stanowią istotną barierę w korzystaniu z oferty edukacyjnej Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Istnieje możliwość zamawiania darmowych lekcji muzealnych w ramach wspomnianego programu zarówno w gmachu głównym MNWr (tel. 71 372 51 48) jak i w dwóch oddziałach – Muzeum Etnograficznym (tel. 71 344 33 13) oraz Pawilonie Czterech Kopuł (tel. 71 712 71 81).


Wielka Nagroda Wrocławia – Magnum Praemium Wratislaviae

XI Konkurs Literacki „Wzruszające, zwyczajne i niesamowite historie wrocławskich kamieniczek”
pod patronatem X LO i Muzeum Narodowego we Wrocławiu

17 kwietnia odbyło się w gmachu głównym Muzeum Narodowego we Wrocławiu wręczanie nagród XI Konkursu Literackiego „Wzruszające, zwyczajne i niesamowite historie wrocławskich kamieniczek” w ramach X edycji Magnum Praemium Wratislaviae, czyli Wielkiej Nagrody Wrocławia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!


Konferencja „Muzeum w edukacji”

Muzeum Narodowe we Wrocławiu współorganizowało ogólnopolską konferencję dla edukatorów muzealnych,
która odbyła się w dniach 21–23.03.2018.

Trzydniowe spotkania okazały się niezwykle owocne, a warsztaty i wykłady przygotowane przez ekipę działu edukacyjnego Muzeum spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem. Poniżej garść fotografii.

print