Polský den v zahradách 2026, czyli Dzień Polski w ogrodach ambasady RP w Pradze, odbył się już po raz dziewiąty. Wśród wystawców nie zabrakło również Muzeum Narodowego we Wrocławiu.
Jak zwykle przygotowane zostały leżaki wypoczynkowe, plenerowe gry planszowe i tunel do zabawy z przeszkodami. Pracownicy Działu Edukacji MNWr promowali muzealne wydarzenia oraz główną tegoroczną wystawę – „Stulecie. W rocznicę wielkiej wystawy śląskiej sztuki średniowiecznej”, która prezentowana będzie w Pawilonie Czterech Kopuł od 31 lipca do 30 grudnia 2026.
Fot. S. Ortyl, G. Wojturski