Prelekcja i warsztaty graficzne dla młodzieży i dorosłych w ramach wystawy „Bożenna Biskupska. Artystka i Budowla Możliwa”, prowadzenie: Stach Szumski
Spotkanie z artystą, który specjalnie na wystawę Bożenny Biskupskiej stworzył instalację „Tubercle bacillus”. Architektoniczna kompozycja powstała z cegieł sprowadzonych z sanatorium w Sokołowsku. Te charakterystyczne dla artysty działanie nomadyczne czerpie inspiracje z historii miejsca i jego architektury. Podążając za działaniami Stacha Szumskiego, uczestnicy warsztatów tworzyć będą petroglify – indywidualne symbole o szerokim znaczeniu religijnym, społecznym czy kulturowym. Realizacje poprzedzi prelekcja poświęcona historii sztuki neolitycznej, ilustrowana zdjęciami z misji archeologicznych.
Stach Szumski – malarz, rzeźbiarz, autor instalacji, grafiki, rysunku oraz interwencji w przestrzeni publicznej. Jego twórczość jest wielopłaszczyznowa: obejmuje zarówno działania konceptualno-interaktywne, w których artysta krytycznie przygląda się monochromatycznej estetyce tzw. krajów pierwszego świata, jak i czysto intuicyjne wizualne praktyki. Prace Szumskiego powstają w związku z licznymi podróżami po świecie. W latach 2013–2016 współtworzył warszawską galerię V9.
Spotkanie w Pawilonie Czterech Kopuł we Wrocławiu, bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie muzeum. Zapisy w tygodniu poprzedzającym zajęcia: edukacja.pawilon@mnwr.pl lub tel. 71 712 71 81. Prosimy o informację w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w spotkaniu.
■ Wydarzenia edukacyjne ➸
■ Fotorelacje edukacyjne ➸