Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Naprawiacze”
[spotkanie w muzeum]

20.11, g. 15:00

Prowadzenie: Marta Derejczyk

Wystawa opowiada o ludziach, których działalność obrazuje różne aspekty naprawiania. Dawne zasady wiejskiego i miejskiego gospodarowania mogą być tu wzorem dla dzisiejszych wyznawców idei zero waste. Recycling upcycling są dziś popularnymi trendami we wzornictwie. To nie tylko chwilowa moda, lecz przede wszystkim wymóg czasów wynikający ze złej kondycji naszej planety.

Oprócz wyrobów prezentujących pracę rzemieślników, znalazły się tu także przedmioty naprawione amatorsko, pochodzące zarówno ze zbiorów muzealnych, jak i wypożyczone od osób prywatnych. Obiekty ilustrują przeróżne typy napraw oraz ponownego przetwarzania, wielokrotnego wykorzystywania i poszukiwania nowych funkcji i znaczenia rzeczy. Wystawa jest więc także hołdem dla ludzkiej pomysłowości i zręczności oraz okazją do pokazania w zupełnie nowym kontekście obiektów na co dzień ukrytych w magazynach muzealnych.

Kameralne spotkanie w przestrzeni Muzeum Etnograficznego. Wstęp z biletem na wystawę – do nabycia w kasie muzeum. Zapisy w tygodniu poprzedzającym zajęcia: edukacja@muzeumetnograficzne.pl lub 71 344 33 13. Z uwagi na zmienną sytuację związaną z pandemią wydarzenie może zostać odwołane lub przeniesione na inny termin.

■ Fotorelacje edukacyjne ➸

 

print