Spotkanie z artystą Tomaszem Wiktorem – wydarzenie towarzyszące wystawie „Abakanowicz. Totalna” ➸
Prowadzenie: Barbara Przerwa
Warsztaty ekspresji ciałem. Spotkanie dla osób zainteresowanych współczesną sztuką, nowymi technologiami IT/AR/VR/holografią, ale także związanych ze środowiskiem teatralnym, tanecznym czy pantomimicznym. Dla wszystkich tych, którzy szukają innowacyjnych narzędzi ekspresji oraz sposobów obrazowania 3D.
Plan spotkania:
I. Prelekcja w przestrzeni kinowej
1. Krótki opis projektu oraz swojej działalności artystycznej
2. Historia indywidualnych poszukiwań wyrażania się wielowymiarowego (od 2008 roku po dzień dzisiejszy)
3. Prezentacja autorskiego programu do kreacji w rozszerzonej rzeczywistości
4. Zaproszenie do pracy z nową metodą ekspresji w przestrzeni holograficznej
II. Oprowadzanie po wystawie Magdaleny Abakanowicz
III. Warsztaty w sali imercyjnej
1. Prezentacja prac Semi Act i Glitched Reminiscences
2. Praca z ciałem w przestrzeni trójwymiarowej
3. Ćwiczenia odblokowujące głębokie „ja”
4. Tworzenie autoportretu za pomocą ruchu i całego ciała
5. Dyskusja podsumowująca spotkanie
Tomasz Wiktor ➸ absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów. Studiował w L’Institut d’arts Visuels we Francji oraz Shanghai Normal University w Chinach. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2020 roku. Uczestnik Otwartego Uniwersytetu Poszukiwań 2019–2022 w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego. Laureat konkursów artystycznych w kraju i za granicą. Nagrodzony m.in. Grand Prix w Art of Code Wrocław 2015 za najlepszą aplikację łączącą sztukę z nowymi technologiami. Uhonorowany wyróżnieniem i drugim miejscem w 2011 roku na Międzynarodowym Konkursie Kaligrafii w Szanghaju i Pekinie. Posługuje się wieloma formami ekspresji (od rysunku, przez Vj’ing, po instalacje interaktywne). Od 2009 roku rozwija autorski program komputerowy umożliwiający tworzenie obrazów w tzw. rzeczywistości rozszerzonej. Udoskonala jednocześnie własną metodę pracy całym ciałem w środowisku holograficznym, zadając pytanie, czy i w jakim stopniu artyści wizualni powinni rozwijać kreatywne umiejętności swojego ciała.
Wstęp z biletem na wystawę czasową oraz biletem na warsztaty (wstęp bezpłatny dla członków Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Narodowego we Wrocławiu). Kameralne spotkanie (z zachowaniem reżimu sanitarnego) dla maks. 15 osób w przestrzeni Pawilonu Czterech Kopuł. Obowiązują zapisy (w tygodniu poprzedzającym wydarzenie): edukacja.pawilon@mnwr.pl lub 71 712 71 81. Z uwagi na zmienną sytuację związaną z pandemią wydarzenie może zostać odwołane.
■ Wydarzenia edukacyjne ➸
■ Fotorelacje edukacyjne ➸