Warsztaty tańca intuicyjnego dla dorosłych w ramach cyklu „Co mnie porusza w sztuce współczesnej”, prowadzenie: Barbara Przerwa
Czym są dla Was, współczesnych widzów, dzieła Marii Pinińskiej-Bereś z cyklu „Psychomebelki”, stworzone w latach 70. XX wieku? Kłopotliwym zagadnieniem cielesności i erotyki przeniesionym w medium rzeźbiarskie? A może silną feministyczną interwencją, nieujarzmioną siłą kobiecych pragnień i pretensji penetrującą przestrzeń działań artystycznych? Sztuka była dla Pinińskiej-Bereś azylem wobec codziennego życia. Z dużą dawką sprzeciwu, ale i ironicznego poczucia humoru artystka przyglądała się kulturowej kondycji ról kobiecych. W jej pracach nieustannie pulsuje jednocześnie moc czułości i buntu zamkniętego w ciele. W improwizacji tanecznej będziemy eksplorować fale emocji „wylewające się” z takich obiektów, jak Maszynka miłości, Szafka, Egzystencjarium, Mój uroczy pokoik. Zapraszam do transformacji w intuicyjnym geście wszelkich uczuć, jakie wywołują w Was „Psychomebelki”.
Spotkanie w Pawilonie Czterech Kopuł we Wrocławiu, bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie muzeum. Zapisy w tygodniu poprzedzającym zajęcia: edukacja.pawilon@mnwr.pl lub tel. 71 712 71 81. Prosimy o informację w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w spotkaniu.
■ Wydarzenia edukacyjne ➸
■ Fotorelacje edukacyjne ➸