Книжкові історії

10.03, 15:00 ➸ [UA]

Художні майстер-класи для сімей з дітьми з України
Проводить: Евеліна Качинська

Усі ми любимо читати книги, насолоджуватися запахом їх друкованих сторінок та розглядати ілюстрації. Але чи знаємо ми, що таке книга насправді? Запрошуємо на зустріч у Національний музей, де ми побачимо твори видавничого мистецтва на виставці „50 на 50…” та поговоримо про історію книги. Під час майстер-класу ми створимо свій власний мармуровий папір, натхненний прикладами з нашої виставки.

Національний Музей у Вроцлаві, вхід за квитком (5 злотих), реєстрація: edukacja@mnwr.pl або 71 372 51 48.


Książkowe opowieści

Warsztaty plastyczne w języku ukraińskim dla dzieci w wieku 6–12 lat, wydarzenie w ramach cyklu „Radość ze sztuki”, towarzyszące wystawie „50 na 50. Jubileusz 50-lecia Działu Sztuki Wydawniczej MNWr”
Prowadzenie: Evelina Kachynska

Wszyscy lubimy czytać książki, cieszyć się zapachem jej drukowanych stron i oglądać ilustracje. Ale czy wiemy, czym tak naprawdę jest książka? Zapraszamy na spotkanie, w trakcie którego obejrzymy dzieła sztuki wydawniczej na wystawie „50 na 50…” i porozmawiamy o historii książek. A na części warsztatowej stworzymy własny papier marmurkowy, inspirując się przykładami z wystawy.

Spotkanie w przestrzeni Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie muzeum. Zapisy w tygodniu poprzedzającym zajęcia: edukacja@mnwr.pl lub 71 372 51 48 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–16.00). Prosimy o informację w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w spotkaniu.

 

print